Dodaj stronę do ulubionych

. . . . . .

sas2007.pl
statystyka
KIEDY TECHNIKA ZAWODZI...

Coach Andy Sasimowicz.

[Andy Sasimowicz]

Przez 20 lat mojej pracy ciągle jestem pytany, dlaczego technika zawodzi pod presją przeciwnika. To prawda, zawodnik w trakcie gry często przegrywa pojedynki gdy przeciwnik atakuje pressingiem.

Kiedy prowadzisz pracę z dziećmi, naukę techniki musisz rozłożyć na poszczególne elementy. Sekret w tym by mieć swój plan (swoją filozofię), być cierpliwym i wierzyć w to co się robi u podstaw nauki gry w piłkę nożną.

W trakcie szkolenia, na początku chcemy by zawodnik umiał przenieść do gry właściwej to czego został nauczony w trakcie szkolenia. By to osiągnąć szkolenie musi jak najbardziej przypominać fragmenty gry, sytuacje 1x1, 2x2, czy małe gry.

Zawodnicy muszą być skupieni na jednej rzeczy, nauka poszczególnych elementów techniki powinna być rozłożona w czasie, a poszczególne elementy wytrwale powtarzane do momentu opanowania ich przez zawodnika.

Staramy się uczyć swoich graczy samodzielnego myślenia. Jeśli nie rozumiesz, że dzieci potrzebują specjalnego szkolenia, odmiennego od seniorskiego, to bardzo trudno będzie Ci je uczyć. Jeśli jeszcze nie masz pomysłu i w klubie nie ma odpowiedniego planu szkolenia, to nie masz szansy na prawidłowy rozwój piłkarski swoich podopiecznych.

Odpowiedni plan szkolenia to najważniejsza rzecz w klubie. Jeśli szkoląc dzieci myślisz o zwycięstwie za wszelką cenę, to musisz wiedzieć, że nigdy nie wychowasz zawodnika dobrze przygotowanego technicznie. Twoje ego, twoje dążenie do sukcesu, doprowadzi do tego, że wychowasz zawodników nie do końca przygotowanych do gry na wysokim poziomie, a Twój manager (szef szkolenia) będzie się Ciebie pytał: czemu Twoi zawodnicy są tak słabi technicznie. Musisz pamiętać, że szkolenie dzieci nie może być szybkie, nie od razu nauczysz wszystkiego. Musisz być cierpliwy. Ważne by uczyć i powtarzać. Na początku umiejętności młodego gracza nie będą duże, ale gdy będziesz odpowiednio długo powtarzał dane elementy techniczne to zawodnicy będą je wykonywać coraz lepiej i będą ich używać w grze właściwej pod presją przeciwnika.

Lata cierpliwości i poświęcenia swojej pracy, tysiące kopnięć piłki oraz naturalne zdolności zawodnika pozwolą Ci wychować dobrego gracza. W Anglii nasza gra oparta jest na szybkim tempie i agresywnej grze i mentalności zwycięstwa. Mówimy, że gramy "blood and thunder" (krew i grzmot).

Tak jak w Anglii, jak i w pozostałych krajach Świata kiedy mówimy o szkoleniu dzieci nasze serca muszą być z dziećmi. Taktyka musi być na drugim miejscu w szkoleniu. Niekwestionowanym liderem jest technika. Nie osiągniesz sukcesów, kiedy wszyscy w klubie nie kroczymy tą samą drogą.

Następnym razem gdy będziesz oglądał mecz angielskiej premiership, zobacz ilu Anglików jest na boisku. Czy anglicy źle szkolą swoich graczy?


Tekst napisany na konferencję trenerów w Rawie Mazowieckiej 28.04.2006.


Skomentuj artykuł


Patty -- Saturday, November 8 2014, 12:37 am

Hej. Ściągnęłam sobie wlasnie bot o nzwaie Romadoria Helper, w sumie wszystko dziala jak ta lala, plik skanowany przez autora na virustotal czy jakos tak i nic nie wykazało. Przydatne bo posiada automatyczne dodawanie do kolejki budowania, nawet dla darmowego konta takiego jak ja mam!!!!!!


Peti -- Saturday, November 8 2014, 05:54 pm

Arek1950 w sumie ja robiłam to samo co Ty, czytaj wiysstkze instrukcje jakie CI się pokażą i sie uda. Na początku sie przeraziłam jak to zobaczyłam, jednak wszystko zajęło mi max 2 minuty!!!! Jestem baaardzo zadowolona!


Usha -- Monday, November 10 2014, 01:23 am

hahahha Michał pieprzysz jak potłuczony. Bądź sobą dalej haha, chyba, że npraawdę mam zajebiste życie osobiste to ok. Ale tekst być sobą to jest pierdolenie o szopenie, im bardziej chcesz być sobą tym bardziej upodabniasz się do innych albo tańczysz jak Ci zagrają. Ja do tej pory kupiłem wszystko to wypuścił Mancer i nie żałuję ani złotf3wki, bo inwestuje w siebie, w swoje życie. Teraz kupile program od vekana i jeszcze nie zaczalem, ale czuje, że znf3w sie nie rozczaruje. Kilkanascie razy wiecej wydalem szmalu na alkohol, bo myslalem, ze beda soba po nim, a to takie oszukiwanie się. Na poczatku bylem sceptyczny do tych programow, ale jak zobaczylem, ze to dziala i tak wlasnie jest to wiem, ze kazda zlotowka wydana na materialy Mancera jest tego warta, bo juz nie jestem pizdusiem, ktf3ry wchodzi w tylek kobiecie a ona i tak ma to w dupie, a jestem zdrowo myslacym, pewnym siebie facetem. Od dzis zaczynam sluchac materialu Vekana. Życiowa wiedza jest bezcenna. Teraz inwestuję w siebie, bo jeszcze mam w chuj życia przed sobą, jestem młody i czekaja mnie teraz najlepsze lata, nie zmaruję juz ich tak jak bywalo dawniej (mam 25lat). Solidna inwestycja w siebie, to najlepsza inwestycja na teraz i na całe życie.


Ata -- Monday, November 10 2014, 08:01 pm

No to teraz ja się wypowiem:Na maeirtały Mancera trafiłem stosunkowo dawno temu. Na początku olśniło mnie. Czytam, czytam TAK TAK TAK! Odmieniłem się stopniowo. Wiadomo, że zmiany w zachowaniu, postępowaniu zachodzą powoli. Nie da się w 2 tygodnie z kaczki zrobić łabędzia, prawda? Można zmienić się na swoją korzyść, tak jest w moim przypadku. Co do Mancera nie zgadzam się z jedną kwestią, puki co tylko z jedną. To o czym piszę to tylko i wyłącznie moje zdanie. Jeśli dziewczyna nie jest Tobą zainteresowana powtarzam NIE JEST to czasami te wszystkie wskazf3wki na nic się zdają. O sobie powiem tyle, że mam 70kg i 178cm wzrostu. Dlaczego o tym piszę? ZA KAŻDYM RAZEM jak podchodziłem żeby poznać, zagadać do dziewczyny wyższej od siebie o 5 10cm i jakby to określić pełnej budowie, czyli pełne uda, duży biust i nieco szerszą talią to obojętnie jaką pewność siebie prezentowałem, oczywiście bez przygłupawych zachowań, to ZAWSZE się nie udawało. Oczywiście, zapewne popełniam jeszcze mimo wszystko błędy , ale taka jest moja subiektywna opinia na ten temat. Mancer jeśli możesz skomentuj moją wypowiedź, bo jestem ciekaw Twojego zdania na ten temat. Czy faktycznie tak jest bo jestem niemal o tym przekonany, czy to inny problem? http://jvqogqaktv.com [url=http://tqojbi.com]tqojbi[/url] [link=http://qobxtbql.com]qobxtbql[/link]


Twoje imię/nick:

Komentarz: